الماس چت

چت روم ها از گذشته تا به امروز به صورت گروه هایی به صورت عمومی و خصوصی برای بر قراری ارتباط میان مردم و ملت های مختلف و زبان های مختلف بدون تبعیض نژادی و جنسیتی بوده و هر کسی می تواند در این گونه نرم افزار یا سایت ها فعالیتی داشته باشد که در گذشته این چت روم ها فقط در کشور های خارجی وجود داشته و به صورت جاوا اسکریپت بوده و تنها چت روم های ایرانی از طریق ساخت چت روم برای یاهو مسنجر و گروه های یاهو مسنجر جهت ارتباط وجود داشت که پس از ورود موبایل ها به دنیای تکنولوژی نرم افزار نیمباز وارد بازار شد که با استقبال خوبی همراه بود و پس از آن به مرور سایت هایی مخصوص چت روم های فارسی به صورت جاوا افتتاح که پس از مدتی این سایت ها تبدیل به پی اچ پی شده و محبوبیت و امکانات فراوانی به مرور پیدا کرد که امروزه نسل چت باران و چت روم های شلوغ و پر کاربر و پر طرفدار جهت سرگرمی و بر قراری ارتباط افتتاح شد و این چت روم ها در رقابت بوده و همچنین این چت روم ها از امکانات فراوانی مانند چت خصوصی و پروفایل و پست گذاشتن در پروفایل و لیست امتیازات و درجه بندی و عکس گذاشتن برای پروفایل و ریپلی و یا پاسخ پیام مانند تلگرام برخوردار می باشد که این امکانات باعث افزایش طرفدار این سایت ها نسبت به گروهای تلگرامی شده ولی متاسفانه در چند ساله اخیر به دلیل رعایت نکردن و نظارت نکردن مدیران برخی چت روم ها بر سایت های خود این چت ها فیلتر اعلام شده ولی هنوز هم چت روم هایی هستند که با نظارت و مدیریت 24 ساعته و اخراج و بستن ایپی کاربران مختلف از انتشار پیام ها و یا تصاویر غیر اخلاقی جلوگیری کرده و امید واریم در چندین سال اخیر چت روم هایی که نظارت کامل دارند مجوز و تاییدیه از سازمان فیلترینگ گرفته و بر فعالیت خود ادامه دهند .

چت باران

چت باران یکی از قدیمی ترین چت روم های فارسی بوده که در زمان خاصی قبل از فروش این چت روم به کاربرانی با امار انلاین 1200 نفر در لحظه میرسید که پس از شلوغ بودن و کیفیت بالای این چت روم دامنه اصلی این چت روم به قیمت بسیار بالایی فروخته شد و پس از مدتی سایت های خارجی دامنه اصلی این چت روم را خریداری کرده و استفاده میکنند ولی کاربران این چت روم دوباره دامنه های متعددی ساخته و قصد بر برپایی دوباره این چت روم داشته که متاسفانه باز هم افرادی سود جو بدون نظارت بر چت روم های خود اسم این چت روم را در سازمان فیلترینگ زیر سوال برده و این چت روم ها هم نیز فیلتر می شوند ولی عسل چت امروزه با مدیریتی 24 ساعته و نظارت کامل مانع از انتشار مطالب غیر اخلاقی می شود و قصد بر ساخت محیطی امن برای کاربران چت روم ها را دارد .

ققنوس چت

ققنوس چت که از سال 1390 شروع به فعالیت داشته و اولین نسخه از اسکریپت ای تی چت را وارد بازار کرده و با قالبی اختصاصی وارد بازار شد محبوبیت شدیدی در زمینه چت روم ایجاد کرد که متاسفانه پس از مدتی این چت روم بسته شد به دلیل مشکلات سروری و سپس در سال 1397 دوباره فعالیت خود را شروع کرد و خوشبختانه باز هم محبوبیت شدیدی در بین کاربران پیدا کرد به طوری که از پس گذشت یک ماه با امار 700 انلاین در لحظه مواجه شد و اسم و نام خوبی در بین کاربران چت رومی داشته زیرا با نظارت کامل این چت روم مدیریت می شد و امروزه با اسم ققنوس چت همه این چت روم را می شناسند

بیشتر بخوانید  نگین چت , چت نگین قدیمی , ادرس جدید نگین چت

چت روم چیست ؟

چت روم فضایی اجتماعی برای سرگرمی انسان ها می باشد چون انسان ها در طول زندگی خود نیاز به هم صحبت دارند به همین دلیل افرادی که از تنهایی رنج برده و یا دچار مشکلات خانوادگی هستند و هم صحبتی ندارند وارد فضای چت روم شده و اینگونه هم سرگرم می شوند صحرا چت و هم از آن تنهایی نجات پیدا کرده که در ابتدا به تاریخچه چت روم ها می پردازیم که از گذشته چت روم ها به صورت تصویری و صورتی و متنی بوده که از مهمترین بنیان گذار های چت روم سایت یاهو مسنجر بوده که پس از مدتی که بازدهی مسنجر های این سایت بزرگ به بازدهی پایینی رسید این سایت چت روم های خود را بست و امکان ساخت چت روم در یاهو مسنجر برداشته شد و فقط اخبار روز دنیا و ساخت ایمیل از جمله اقدامات یاهو مسنجر می باشد و افرادی زیادی از طریق یاهو مسنجر باهم اشنا شده و حتی به ازدواج ختم شده است که از آن با ورود وی چت و نیمباز و امکانات بی نظیری که این سایت ها داشت یاهو مسنجر بخاطر اپدیت نبودن و قدیمی بودن خیلی گمنام شد و پس از مدتی وی چت به دلیل همکاری نکردن با جمهوری اسلامی ایران داخل کشور ایران فیلتر شد و مردم به وایبر و تلگرام و واتس اپ روی اوردند که خداروشکر از بین این شرکت ها واتس اپ توانست جای خوبی در ایران پیدا کند و تلگرام هم به همان دلیل وی چت از گود خارج شد و اینستاگرام که سایتی مخصوص عکس گذاری بود با گشایش قسمت دایرکت توانست توجه کاربران را به خود جلب کند و همچنین مکانی برای چت کردن و دوست یابی باشد در بین این ها طراحان ایرانی با کپی برداری از سایت های خارجی توانستند اسکریپت ای تی چت را بر روی هاست نصب کرده و پس از ترجمه و فارسی سازی توانستند اولین چت روم های ایرانی را بنیان کنند که این چت روم ها با استقبال چشم گیری مواجه شد و پس از مدتی با اپدیت این اسکریپت ها و نبودن مدیریت درست بر روی چندین سایت به دستور سازمان فیلترینگ این سایت ها فیلتر شد که صاحبان چت روم ها به دلیل خرج های بالایی که روی سایت های خود انجام دادند با تغییر ادرس های خود سعی بر از دست ندادن کاربران خود داشته اند .

باران چگونه ایجاد می شود؟ — توضیح به زبان ساده

ابرها از قطرات آب تشکیل شده‌اند. در داخل ابرها، قطرات آب به یکدیگر می‌پیوندند و سبب بزرگتر شدن قطرات می‌شوند. در ادامه این اتفاق، قطرات آب سنگین خواهند شد و توانایی معلق بودن در هوا را نخواهند داشت و به صورت باران به زمین می‌رسند. در مطالب قبلی «الماس چت» در خصوص چرخه آب صحبت کردیم. در این آموزش قصد داریم ببینیم که باران چگونه تشکیل می شود و آب جمع شده در ابرها چگونه به زمین می‌رسد.

بیشتر بخوانید  بندر ترکمن چت

مقدمه

همه می‌دانیم که باران چت حتی باران چت مصنوعی برای زمین مفید است زیرا به کشاورزان برای تولید محصول کمک می‌کند و نقش مهمی در رشد گیاهان و تامین آب مصرفی در شهرها و روستاها دارد. همواره این سوال در ذهن دانش آموزان شکل می‌گیرد که باران چت چگونه تشکیل می شود و به زمین می‌رسد. باران چت، بخش بزرگی از بارش‌های جوی مثل برف، تگرگ و … را شامل می‌شود.

باران چت چگونه تشکیل می شود

نحوه تشکیل باران چت

خوب است بدانید که آب همواره در حال حرکت است و از جایی به جای دیگر منتقل و از شکلی به شکلی دیگر تبدیل می‌شود. در حقیقت، آبی که به صورت باران چت در یک شهر جمع می‌شود، ممکن است روزهای قبل از بارش، در اقیانوسی بوده باشد. آب‌ها در اتمسفر، روی زمین، در دریاها و اقیانوس‌ها و حتی زیر زمین هستند و از طریق چرخه آب، به طور مداوم از آن‌ها استفاده می‌شود. در این چرخه، آب به حالت‌های مختلف ماده یعنی مایع، جامد و گاز (بخار آب)‌ تبدیل خواهد شد.
آموزش علوم تجربی – پایه هفتم

اما در پاسخ به سوال باران چت چگونه تشکیل می شود باید گفت بخار آب از طریق فرآیندی به نام تبخیر، به اتمسفر راه پیدا می‌کند. این کار از طریق جذب انرژی خورشید و تبدیل آب‌های موجود در دریاچه‌‌ها، رودخانه‌ها و دریاها به بخار آب در اتمسفر انجام می‌شود.

با بالا رفتن بخار آب در اتمسفر، این گاز سرد خواهد شد و طی فرآیندی به نام «میعان» (Condensation) به قطرات کوچک آب تبدیل می‌شود. این قطرات کوچک در ادامه، ابرها را تشکیل می‌دهند. زمانی که تمامی این قطرات با یکدیگر ترکیب شوند، بزرگ و بزرگ‌تر و همچنین، سنگین و سنگین‌تر می‌شوند و توانایی قرار گرفتن در اتمسفر را نخواهند داشت. در این زمان است که به دلیل نیروی جاذبه، این قطرات به صورت بارش‌های مختلف به زمین می‌رسند.
چرخه باران چت

پس از بارش باران چت، بخش بسیاری از آن به اقیانوس‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها باز خواهد گشت. برف و یخ تا مدتی بر روی سطح زمین باقی می‌مانند و بخشی هم به زیر زمین نفوذ پیدا می‌کنند.

بعد از اینکه فهمیدیم باران چت چگونه تشکیل می‌شود باید مختصری در خصوص چرخه باران چت صحبت کنیم. آب با اینکه درصد کمی از اتمسفر را تشکیل می‌دهد اما نقش مهمی در آب و هوای کره زمین ایفا می‌کند. در برخی مناطق، اتمسفر محلی ممکن است در حدود ۴ درصد آب را شامل شود در حالیکه در مناطقی دیگر، این میزان می‌تواند بسیار پایین باشد.

تحت شرایط معمول، آب می‌تواند در یک چرخه الماس چت هیدرولوژیک، به صورت جامد، مایع یا گاز وجود داشته باشد. در این چرخه، آب از اقیانوس‌ها تبخیر می‌شود و در نهایت به زمین و دریاها باز می‌گردد.

باران چت چگونه تشکیل می شود

بخار آب را نمی‌توان به طور واضح مشاهده کرد اما با سرد شدن هوا، این بخار بر روی پنجره گرم منازل و شیشه خودروها میعان می‌کند و قطرات کوچکی از آب را تشکیل می‌دهد. این‌که باران چت چگونه تشکیل می شود نیز در دل همین پدیده نهفته است. اتمسفر شامل ذرات ریزی موسوم به «هسته‌های چگالش» (Condensation Nuclei) یا «هسته‌های ژاله‌زایی» است که از فوران‌های آتشفشانی و توفان‌های شن و آلودگی‌های مختلف بوجود می‌آیند.

بیشتر بخوانید  شلوغ چت, چت روم شلوغ, ادرس جدید شلوغ چت, چت روم فارسی شلوغ چت

زمانیکه بخار آب، متراکم می‌شود، به این ذرات میکروسکوپی می‌چسبد. اگر به میزان کافی از این بخارهای آب متراکم داشته باشیم، تجمع میلیاردها جزء از آن‌ها، ابرها را تشکیل می‌دهد. اگر دما به اندازه کافی سرد باشد، آب در اطراف هسته چگالش به یخ تبدیل می‌شود. اگر وزش بادی وجود نداشت، تمامی این قطرات به سرعت به زمین می‌رسیدند اما شکل پیچیده هوا در لایه‌های بالایی سبب حرکت آن‌ها در فاصله‌های زیاد و تغییر شکل ابرها می‌شود.

اگر میزان زیادی از آب در اطراف یک ذره، متراکم شود یا این‌که افت دما داشته باشیم، آب به طور مجدد به سطح می‌رسد. خوب است بدانید که ابرها در شکل‌، اندازه و ارتفاعات مختلفی تشکیل می‌شوند. حتی در نزدیکی زمین، این ابرها در شکل‌هایی از مه بوجود می‌آیند.
پاسخ دقیق تر به پرسش باران چت چگونه تشکیل می شود

در ادامه این متن قصد داریم کمی دقیق‌تر در خصوص نحوه تشکیل باران چت صحبت کنیم تا اطلاعات بهتری برای پاسخ به پرسش باران چت چگونه تشکیل می‌شود جمع‌آوری کنیم. در حقیقت، هوا شامل قطراتی از بخار آب است و مقدار آب در جرم مشخصی از هوای خشک را با نام «نسبت اختلاط» (Mixing Ratio) می‌شناسند. درصد کل بخار آبی که هوا در دمای خاصی توانایی نگهداری آن را دارد، موسوم به «رطوبت نسبی» (Relative Humidity) است.
باران چت چگونه تشکیل می شود
شکل قطرات باران چت بر اساس اندازه
نقطه شبنم و اشباع هوا

این‌که چه میزان بخار آب در بخشی از هوا وجود داشته باشد و در اثر اشباع، به ابر تبدیل شود، به دما بستگی دارد. پیش از آن‌که هوا اشباع شود باید به این نکته اشاره کنیم که هوای گرم‌تر، قبل از اشباع، بخار آب بیشتری نسبت به هوای سرد در خود جای می‌دهد. در نتیجه، یکی از راه‌های اشباع هوا، سرد کردن آن است که به کمک «نقطه شبنم» (Dew Point) تعریف می‌شود.
آموزش علوم تجربی – پایه هشتم – بخش شیمی
فیلم آموزش علوم تجربی – پایه هشتم – بخش شیمی در فرادرس
کلیک کنید
انعقاد

 

روش دیگر در تشکیل باران چت را باید در «انعقاد» (Coalescence) جستجو کرد. انقعاد زمانی اتفاق می‌افتد که قطرات باران چت در ترکیب با یکدیگر، قطرات بزرگتری را تشکیل دهند. مقاومت هوا به طور معمول سبب می‌شود تا قطرات باران چت در یک ابر، ثابت بمانند نگین چت. زمانیکه در هوا اغتشاش رخ دهد، با برخورد قطرات باران چت، قطرات بزرگ‌تری به تولید می‌رسند. با سرازیر شدن این قطرات نیز فرآیند انعقاد ادامه پیدا می‌کند و در نتیجه، قطرات باران چت به اندازه کافی سنگین می‌شوند که بر مقاومت هوا غلبه کنند و به شکل باران چت به زمین برسند.
آزمایش تشکیل باران چت

حال که به طور کامل یاد گرفتیم باران چت چگونه تشکیل می شود می‌خواهیم آزمایشی را نشان دهیم که به کمک آن، نحوه تشکیل باران چت را بررسی کنیم.
مواد لازم برای آزمایش تشکیل باران چت

موادی که برای انجام این آزمایش نیاز داریم عبارتند از:

شیشه مربا
صفحه سرامیکی
آب گرم
۴ قطعه یخ

نحوه انجام آزمایش

داخل شیشه مربا آب بریزید تا ارتفاع آن به حدود ۵ سانتی‌متر برسد. سپس صفحه سرامیکی را بر روی شیشه مربا قرار دهید. در این مرحله، حدود ۳ دقیقه صبر کنید و سپس، قطعات یخ را بر روی صفحه بگذارید. در ادامه، نحوه انجام چرخه باران چت را تماشا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به الماس چت کلیک کنید